Školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Po několikaleté odmlce se do lednového programu opět vrátilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Do letošního ročníku se přihlásilo 22 žáků v kategorii I A (6. - 7. ročník) a 23 žáků v kategorii II A (8. a 9. ročník), což dohromady čítá 45 účastníků, přičemž v minulých letech se počet pohyboval spíš mezi 20 a 30. Soutěž tedy byla z organizačních důvodů rozdělena do dvou dnů. Ve středu 25. 1. proběhla část písemná (use of English, listening) a v pátek 27. 1. část ústní.

Letos měla soutěž velmi dobrou úroveň, přičemž v obou kategoriích žáci mladších ročníků dokázali zdatně konkurovat svým starším spolužákům. Značná část účastníků získala velmi slušné bodové ohodnocení, ale na stupních vítězů letos skončili ti opravdu nejlepší:

 Kategorie I A (6.-7. ročník):

  1. místo - Vítek Daněk  7.B
  2. místo - Sabina Maňasová 6.A
  3. místo - Nikol Došlová 7.A

 Kategorie II A (8.-9. ročník):

  1. místo - Barbora Pavelková 9.A
  2. místo - Amálie Janáčková 8.A
  3. místo - Lucie Janáčková 8.A, Nikola Pavleková 9.B

Vítězové jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v okresním kole.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony, které nám velmi často dělaly radost a těšíme se, až se s některými po roce opět dáme do řeči.

                                                                                                 Mgr.Tomáš Studeník