Scénické čtení na 1.stupni

Scénické čtení na 1.stupni

Ve čtvrtek 30.9.2021 navštívili naši školu herci z umělecké agentury Pierrot - David Vacke, Jiří Hejcman a Tereza Hrabalová, aby nám předvedli, jak vypadá scénické čtení.

A co nám přečetli ?


Jednou z nejpopulárnějších Macourkových dětských publikací je kniha moderních pohádek plných absurdního humoru Jakub a 200 dědečků. Dvě pohádky (či spíše mile praštěné příběhy z pera předního českého autora) „Žlutá bunda s pokaženým zipem“ + „Zuzanka a písmenka“ nám nabídly v jednoduchých příbězích prostor pro velkou hru s nadsázkou a pobavily žáky z 1. a 2. tříd.

Známá pohádka „O zlaté rybce“ je převyprávěná originálním způsobem Janem Werichem v knize pohádek Fimfárum. V představení herci ukázali žákům 3. a 4. ročníku, že při vytváření vlastního scénického čtení je možné zapojit i diváky z publika a během četby, doplněné obrázkovými ilustracemi, děti mohly s napětím sledovat, zda se touha po majetku a moci vyplatí.

                                                                                                                           Mgr. Hana Strnadová