Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dno

SOU ve Valašských Kloboukách přivítalo žáky 9. C v 1. ročníku Vánoční soutěže zručnosti „Řemeslo a Gastro“. Jde o novou dovednostní soutěž, kde mohou žáci předvést své řemeslnické i kuchařské umění.

To nejzákladnější kritérium pro gastro je chuť pokrmu, dodržení správných technologických postupů a využití všech potravinářských surovin. Neméně důležitým úkolem je také podpora řemeslné zručnosti chlapců, ale také motivace spojená s úkoly, se kterými se museli soutěžící nelehce vypořádat. Základní škola Slavičín - Vlára zaznamenala v prvním ročníku soutěže úspěch v podání tříčlenného družstva dívek - Amálie Strnkové, Kristýny Urbanové, Veroniky Grčkové, a to 2. místo. V pořadí jednotlivců Amálie Strnková obsadila 3. místo. Stejně úspěšné družstvo chlapců - Lukáš Koudela, Vojtěch Bařinka, Daniel Strnka - obsadilo taktéž vynikající 2. místo.  Tečku na konec přidal Lukáš Koudela, který v pořadí jednotlivců získal 1. místo a zanechal tak za sebou všechny soupeře.

                                                                                                                                       Bc. Alena Kantnerová