PROJEKT EDISON 2018

PROJEKT EDISON 2018

V prvním červnovém týdnu se přímé výuky na naší škole účastnili zahraniční stážisté. Veškerá komunikace probíhala v angličtině a přirozeně motivovala žáky ve všech třídách k aktivnímu používání tohoto cizího jazyka.

Týdenní projekt jsme zahájili již v neděli 3.června, kdy do hostitelských rodin dorazil student Tang z Číny astudentkyAlina z Ruska a Hasti z Indie. V průběhu výuky promítali stážisté informace o svých zemích a vyprávěli nám. Na odpoledne byl pro ně připraven program, díky kterému poznávali město Slavičín a přilehlé okolí, nebo tráviliodpoledne s rodinami.Projekt Edison proběhl také na I. stupni, stážistése zde věnovali žákům 4. ročníku, kteří si setkání velmi užívali. Nutno dodat, že celý projekt uběhl velmi rychle a že týden s „Edisony“ pro nás byl příjemným zpestřením konce školního roku. Moc děkujeme rodinám paní Zdeňky Dědkové,Jany Gottfriedové a Šárky Končické, které zahraniční studenty ubytovaly a celý týden o ně starostlivě pečovaly.
Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.                                                                                                                                                                         Mgr. Jarmila Maňasová