Příběhy bezpráví

Letošním tématem bylo 30. výročí sametové revoluce.

Deváťáci se do projektu aktivně zapojili, zjišťovali, jak tyto chvíle prožívali jejich příbuzní. A tak se 11. listopadu sešli všichni žáci 9. tříd a poslechli si autentické vzpomínky pamětníků na listopadové události z úst 25 našich žáků a pak si vše připomněli dokumentárním filmem 1989: Z deníku Ivany A., který jim přiblížil rok 1989 prostřednictvím deníkových zápisů tehdy osmnáctileté středoškolačky.

Věřím, že díky projektu si naši žáci, pro které jsou tyto události jen stránkami v učebnicích dějepisu, udělali představu, co se odehrávalo a jak naše země směřovala k demokracii. Poděkování si zaslouží i všichni příbuzní, kteří si udělali čas a podělili se o své vzpomínky s dětmi.

Mgr. Gabriela Šuráňová