POSTUPUJEME DO DALŠÍHO KOLA McDONALD´S CUPU

POSTUPUJEME DO DALŠÍHO KOLA McDONALD´S CUPU

Na umělé travnaté ploše ve Štítné nad Vláří se odehrálo 1. kolo malých fotbalových nadějí v turnaji McDonald´s Cup. Žáci 1. – 3. třídy si změřili své síly mezi 8 školami z blízkého okolí – ZŠ Slavičín – Vlára, ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Luhačovice, ZŠ Brumov – Bylnice, ZŠ Štítná nad Vláří, ZŠ Nedašov, ZŠ Újezd a ZŠ Vlachovice. Hrálo se ve dvou skupinách. Naši fotbalisté si v turnaji vedli velmi dobře, kdy ve skupině porazili Brumov 3:0, Vlachovice 4:0 a Nedašov 3:1. Se skórem 10:1 a plným počtem bodů jsme postoupili do semifinále. Zde jsme narazili na silný tým z Luhačovic. V utkání jsme byli lepším týmem a zvítězili jsme 3:0 a zajistili si postup do finále. Druhou skupinu a semifinálový zápas ovládly Valašské Klobouky a tento soupeř nás čekal ve finále. K zápasu kluci přistoupili velmi zodpovědně a zvítězili ve finálovém duelu 5:2. V turnaji jsme obsadili 1. místo a zasloužili si tak postup do okresního finále, které se odehraje 7. května 2019 v Brumově – Bylnici.

Tým ZŠ Slavičín – Vlára: Patrik Fojtů, Adam Ptáček, Josef Vacula, Tomáš Homola, Matyáš Dorúšek, David Ruman, Martin Both, Oliver Überall, Adam Liška a Jan Valenta.

Za vzornou reprezentaci školy hráčům děkujeme.

Ing. David Ptáček