Plavecký zdokonalovací kurz

Plavecký zdokonalovací kurz

Jako každý rok, tak i letos se žáci čtvrtých ročníků zúčastnili zdokonalovacího plaveckého kurzu na plovárně v Luhačovicích.

Jelikož základní plavecké dovednosti nasbírali už v předchozích ročnících, výcvik trval pouze po dobu pěti týdnů. Někdo je ve vodě jako doma, někdo s vodou velký kamarád není. Podle toho byli žáci rozděleni do čtyř skupin, kde se jim věnovali zkušení plavčíci. Společně se snažili zdokonalit plavecký způsob prsa a znak. Také se učili další plavecké dovednosti, jako jsou startovní skok, plavání pod hladinou, lovení předmětů či plavecký způsob kraul. Poslední lekce byla ukončena jak jinak, než závody. Naši čtvrťáci se nebojí, a tak se závodů zúčastnil úplně každý. Při povzbuzování ostatními spolužáky to nikdo nevzdal a doplaval až do cíle. Poté proběhlo vyhodnocení, kde se na stupni vítězů umístili tři nejlepší plavci z každé třídy.                          „Plavání třikrát ZDAR, ZDAR, ZDAR!“ rozloučili se žáci s plavčíky.                                                                                                                                                                                            Mgr. Lenka Martinovičová