Piju mošty, což ty

Piju mošty, což ty

V úterý 5.října se třídy 3.A a 3.B vydaly do Hostětína, kde se zúčastnily výukového programu s názvem ,,Piju mošty, což ty.’’ Program, který trval 3 hodiny a skládal se z teoretické a praktické části, žáky moc bavil a byl jim přínosem.

Dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací o místním ovoci, zejména však o jablkách a o jejich odrůdách. Učili se staré odrůdy jablek a taky proběhla ochutnávka. Zahráli si pohybové hry, podívali se na tradiční sušírnu ovoce a taktéž ochutnali sušené ovoce. Na závěr programu si všichni žáci vyzkoušeli zpracování jablečného moštu od přebírání a umývání jablek, přes šrotování, tlačení a následné ochutnání moštu. 
Celý program byl pro všechny přínosem a moc nás bavil. 
                                                                                        Pavlína Berčíková, Mgr. Jana Alexová