PÁŤÁKIÁDA měla kulaté narozeniny!

PÁŤÁKIÁDA měla kulaté narozeniny!

Toto letí, toto letí……Ani přesně nevím, kolik soutěžilo za 10 let v PÁŤÁKIÁDĚ dětí?...

Ale stejně je to velmi příjemné, když se dobrý nápad vydaří tak skvěle, že se neomrzí a vůbec nikomu nevadí, že se každoročně opakuje. Stává se naopak milou tradicí a snad jen poděkování těm, kteří před 10 lety toto hezké sportovní setkání slavičínských „páťáků“ uspořádali poprvé!                                                                  

Rozcvička, losování do 8 družstev, nástup a jde se na sportovní klání v netradičních disciplínách – skákání na fitballu, válení pneumatik, běžecká štafeta, přetahovaná lanem - to vše čekalo žáky na X. ročníku Páťákiády ve sportovní hale 10. ledna 2018. Skvělé bylo vystoupení  našich „roztleskávaček“.  Všichni jsme tleskali do rytmu country žákyním ze ZŠ Malé Pole, které si pro nás připravily moc pěkné taneční vystoupení.
Potom se družstva pustila do plnění vědomostních úkolů z oblasti přírodovědy, vlastivědy, matematiky a češtiny. Na závěr si žáci zahráli oblíbený florball. A kdo vlastně vyhrál? Všichni – protože největší výhrou je příjemná atmosféra, radost z pohybu a nová přátelství, která vznikají při takových setkáních. Medaile s logem X. ročníku Páťákiády jim bude připomínat tento den určitě celý rok 2018. Ať je šťasný a úspěšný!

                                                                                                                        PaedDr. Bronislava Králíková