PÁŤÁCI UČÍ PRVŇÁKY

PÁŤÁCI UČÍ PRVŇÁKY

Žáci třídy 5.A si ve čtvrtek 23. 6. 2022 udělali výlet do ZŠ a MŠ Slopné. Připravili si a zrealizovali výukový program pro mladší žáčky. Nebyl to úkol snadný. O to víc byl pan učitel překvapen, jak si s ním chlapci a dívky poradili.

V programu jsme se zaměřili na prvotní seznámení s anglickým jazykem. Hravou formou jsme žákům představili základní fráze a slovíčka, které se pojí k tematice animals, colours či numbers. Pro prvňáčky se staly zajímavými zejména dílčí humorné scénky o zvířatech či plynulá angličtina šikovných páťáků. Tato výuka měla velký ohlas. Žáci 1. a 2. ročníku ze ZŠ Slopné se teď nedočkavě těší na výuku AJ. Vzájemně se předhánějí v dovednostech anglického jazyka, které si pamatují z programu velkých kamarádů páťáků naší školy.

A co na oplátku? Prvňáčci a druháci měli připraven pro 5.A návrat k počátkům školní docházky. Proměnili se v pány učitele a paní učitelky. Naši žáci usedli do malých lavic a byli podrobeni ověření dovedností skládání slov či psaní do písanky. Po této výuce proběhlo několikanásobné loučení. Prohlédli jsme si zákoutí vesnické školy a využili školní zahrady k přípravě velkého pohoštění. Posilněni vydatnou svačinkou z opékání a grilování jsme si poté zahráli hry a vyrazili autobusem zpět do školy.

 

                                                                                                        Mgr. et Mgr. Martin Polách, Marie Šprtová