Osobnosti Slavičína četly dětem

Osobnosti Slavičína četly dětem

Nejen o tom, jak je důležité číst, chodí každoročně našim sedmákům vyprávět významné osobnosti Slavičínska na akci nazvanou „Osobnosti Slavičína čtou dětem“. Letos pozvání přijali paní Mgr. Iva Šimoníková, novinářka Zlínského deníku a Mladé fronty Dnes, a ředitel naší školy PaedDr. Petr Navrátil.

Žáci si poslechli vyprávění o oblíbených knihách obou hostů z dětství i současnosti, pobavili se u četby Harryho Pottera a Ohnivého poháru, zasmáli se fejetonu o škole Rudolfa Křesťana i sloupku o životě Jakuba Koháka. Pan ředitel dokonce nechal děti nahlédnout do svých „památníčků“ z dětských let. Velmi příjemné posezení bylo završeno dotazy žáků souvisejících s profesí našich hostů. Těm bychom rádi poděkovali za přijetí pozvání, velmi pečlivou přípravu na besedu, moudré rady i zajímavosti jak ze světa četby, tak z jejich života.

                                                                                                                                    Mgr. Adriana Maňasová