NESEME MORENU, PĚKNÚ, PĚKNÚ, PROBĚLENÚ…

NESEME MORENU, PĚKNÚ, PĚKNÚ, PROBĚLENÚ…

Vynášení Moreny je zvyk, který zakončuje zimu, proto se zpravidla odehrává o Smrtné neděli. Naši prvňáci a předškoláci „Tygříci“ si tuto tradici připomněli v pátek 25.3. 2022 v rámci Prvouky a Hudební výchovy.

Vyrobili jsme Morenu a společně jsme se vydali k řece Říce, která teče Slavičínem. Po cestě jsme zpívali lidové písničky v doprovodu harmoniky. Rozloučili jsme se se zimou říkadlem:

 Přišlo jaro do vsi , kde jsi, zimo, kde jsi?

 Byla zima mezi náma  a včil už je za horama .

  Hu, hu, hu, jaro už je tu!

Na cestu jsme Moreně zazpívali písničku právě o ní a hodili ji podle zvyku do vody. Tím jsme definitivně řekli zimě „sbohem“. Krásné počasí přispělo k úžasnému zážitku nejen nás všech, ale i okolních přihlížejících. Rádi tento zvyk zařadíme jako každoroční tradici.

                                                                                               Učitelky 1. ročníků a Přípravné třídy