Návštěva Mikuláše a jeho družiny

Návštěva Mikuláše a jeho družiny

Velkým překvapením byla v pátek 4. prosince návštěva Mikuláše a jeho družiny u dětí 1. - 4. tříd. Tradiční Čertoviny na Sokolovně se letos konat nemohly, a tak nebeské trio zavítalo přímo do školy.

A i když všichni museli dodržovat nutná opatření včetně roušek, nic z toho dětem radost z nadílky od Mikuláše nezkazilo. Kromě balíčku s pamlskami dostal každý i vánoční deníček pro zábavu. Starší žáci 5. – 9. tříd byli sice ochuzeni o osobní přítomnost Mikuláše, ale ne o sladkou nadílku a rozsvícený vánoční stromeček ve vestibulu školy. Navzdory letošním okolnostem jsme aspoň v menší míře na lidové tradice nezapomněli. Během dopoledne se ve třídách vyprávělo o adventu, o lidových zvycích a pranostikách - Svatá Barbora a Mikuláš tak zahájili krásný adventní čas v naší škole.

Mgr. Jana Pinďáková