Na lidovou notu

Na lidovou notu

17. března se ZŠ Slavičín - Vlára se rozezněla lidovými písničkami. Proběhla v ní postupová přehlídka nejlepších zpěváčků lidových písní „Slavičínský zpěváček lidových písní 2022“. Přehlídkového koncertu se zúčastnilo přes 40 žáků z 1. stupně. Společně jsme si popovídali o lidové písni, rozezpívali se a zahráli si hudební hry. Následně jsme se pustili do jednotlivých sólových vystoupení.

Všichni žáci nás velmi potěšili kvalitně připravenými výkony. Užili jsme si tak příjemné odpoledne s lidovými písněmi nejen z našeho regionu.Tato přehlídka navazuje na předchozí pěvecké soutěže pořádané školou. Obměnou podoby soutěže bychom chtěli navázat na dřívější tradiční úspěchy reprezentantů ZŠ v národní pěvecké soutěži. Vybraní zpěváčci budou dále s panem učitelem a paní učitelkou pokračovat v přípravě na okresní kolo národní soutěže Zpěváček – Děti a píseň 2022, které proběhne na počátku měsíce dubna.

Všem dětem děkujeme za příjemný hudební zážitek. Postupujícím žákům přejeme mnoho dalších nejen pěveckých úspěchů.    

                                                                                                                                           Mgr. Martin Polách