Mikulášská laťka 2019

Mikulášská laťka 2019

V úterý 3. 12. 2019 uspořádala předmětová komise tělesné výchovy ZŠ Slavičín - Vlára mezinárodní závody ve skoku vysokém. Účast v tomto roce byla obrovská. Na Mikulášskou laťku k nám zavítalo celkem 100 závodníků z pěti škol – Gymnázium Slavičín, ZŠ Bojkovice, ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Janka Kráľa Nová Dubnica a domácí závodníci ze ZŠ Slavičín – Vlára. Závodilo se ve dvou kategoriích. V kategorii 6. – 7. ročníku dívek jsme viděli nádherný závod a výborné výkony. Na 3. místě se umístila Mariana Bothová ze ZŠ Slavičín – Vlára. 2 místo obsadila s výkonem 143 cm Adéla Vrbová ze ZŠ Slavičín – Vlára a zlatou medaili si odnesla Julie Dohnalová z Valašských Klobouk. V kategorii mladších chlapců se na 3. místě umístil Štěpán Tyrol z Bojkovic. Stříbrnou medaili si se skokem 138 cm vybojoval domácí závodník Štěpán Šuráň a na 1. místě skončil Bruno Ďurček z Nové Dubnice. V kategorii starších dívek získala 3. místo Veronika Jančová z Bojkovic, 2. místo Lívia Hübschová z Nové Dobnice a nejlepší závodnicí se stala Radka Krpenská z Valašských Klobouk. Ve starší kategorii chlapců jsme viděli skvělé výkony Miloslava Klimeše z Bojkovic (170 cm), Martina Dohnala z Valašských Klobouk (173cm) a Williama Hřiba z Bojkovic (175 cm). Všem závodníkům děkujeme za účast a výborný přístup k soutěži. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

                                                                                                                                          Ing. David Ptáček