Mikuláš na 1. stupni

Mikuláš na 1. stupni

V pátek 3. prosince navštívil naši školu, v doprovodu anděla a čertů, svatý Mikuláš.

Ve všech třídách se na Mikuláše moc těšili. Školou se neslo "Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš.....",  "Mikuláš, ztratil plášť......" nebo také " Hudry, hudry, dupy, dupy, čert nám leze do chalupy...." a jiné básničky a písničky, za které Mikuláš všechny děti obdaroval.

V prvních a druhých třídách probíhala v pátek "Čertovská školička". Všichni malí čertíci ukázali, co se za tři měsíce ve škole naučili, přidali několik básniček, písniček a tanečků, získali všechny potřebné dovednosti ve "svém řemesle" a na závěr si vyrobili pěkné dárky. Páteční den se opravdu vydařil a byl příjemným začátkem předvánočních příprav.

                                                                                                                    Mgr. Hana Strnadová