Mezinárodní sportovní den

Mezinárodní sportovní den

V rámci projektu přeshraniční spolupráce s partnerskou školou ZŠ J. Krála Nová Dubnica každoročně pořádáme atletické závody, které proběhly dne 31. 5. 2018 ve sportovním areálu Vlára ve Slavičíně. V letošním roce jsme tento sportovní den obohatili o florbalové klání, které se odehrálo v místní sportovní hale. V atletických závodech žáci soupeřili v běhu na 60m, 200m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí a štafetě 4x100m. V mladší kategorii se na 3. místě umístili atleti ze třídy 7.C ZŠ Slavičín Vlára, 2. místo obsadili žáci 7. B ZŠ Slavičín Vlára a vítězem se stal výběr ze ZŠ Nová Dubnica. Ve starší kategorii si bronzové medaile vybojoval tým z 8.B ZŠ Slavičín – Vlára, stříbro si odvezl výběr žáků z Nové Dubnice a nejlepším týmem mezinárodního sportovního dne se stali sportovci z 9.A ZŠ Slavičín Vlára. Florbalový turnaj ovládl tým z DDM Brumov – Bylnice, 2. místo získali florbalisté z Nové Dubnice a 3. místo obsadil domácí tým ZŠ Slavičín – Vlára. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín. Velké poděkování patří také Nadaci SYNOT za dotaci na nákup sportovního vybavení na tuto sportovní činnost.

Nejlepší atleti:

kategorie 6. třída: Lenka Frolešová (ZŠ Slavičín – Vlára) a Gabriel Mikula (Nová Dubnica)

kategorie 7. třída: Hübschová Lívia (Nová Dubnica) a Daniel Švehlák (ZŠ Slavičín – Vlára)

kategorie 8. třída: Ludmila Vaculová (ZŠ Slavičín – Vlára) a Hanták Michal (Nová Dubnica)

kategorie 9. třída: Kateřina Dědková (ZŠ Slavičín – Vlára) a Hadzima Jakub (Nová Dubnica)

 

                                                                                                                 Mgr. Petr Malec, Ing. David Ptáček