Mezinárodní atletický mítink přinesl ZŠ Slavičín - Vlára 39 medailí

Mezinárodní atletický mítink přinesl ZŠ Slavičín - Vlára 39 medailí

Cenné kovy nejsou samozřejmost a nepřivážejí se každý den. O to víc nás může těšit vynikající úspěch atletů naší školy, kteří si ze slovenské Nové Dubnice přivezli senzačních 39 medailí.

Dne 31. 5. 2017 mezi sebou v atletice zápolilo šest základních škol. Disciplíny byly vskutku rozmanité - běhy 60m, 300m, 800m, 1000m, kriket, medicinbal, skoky, vrhy a tradiční štafety nakonec. Soutěže se zúčastnily následující školy: ZŠ Dubnica nad Váhom, ZŠ Jána Bosca, ZŠ Janka Kráľa Nová Dubnica, soukromá ZŠ Nová Dubnica, ZŠ Pavla Demitru Dubnica nad Váhom a výběr naší školy jako spřátelený host z Česka. Celkový počet atletů atakoval hranici tří stovek. V nabité konkurenci se našich čtyřicet mladých atletů ani v nejmenším neztratilo. Důkazem je 21 zlatých, 12 stříbrných a 6 bronzových medailí. Závěrečný ceremoniál se nesl ve slavnostním duchu díky návštěvě dvou významných sportovních osobností – Tomáš Kopecký (dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Detroitem Red Wings a Chicagem Black Hawks) a olympijský vítěz z Helsinek v roce 1952 v disciplíně box pan Ján Zachara. Za vzornou reprezentaci školy i města děkujeme všem zúčastněným žákům. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

předmětová komise tělesné výchovy