Mezinárodní atletický mítink O pohár primátora mesta Nová Dubnica

Mezinárodní atletický mítink O pohár primátora mesta Nová Dubnica

Žáci naší školy se zúčastnili 15. ročníku atletického mítinku O pohár primátora města Nová Dubnica. Naše výprava vyrazila na Slovensko s týmem 45 sportovců 1. – 9. ročníku, kteří si o svoji účast museli říct kvalitními výkony v hodinách tělesné výchovy. Celkem v těchto závodech soupeřilo asi 300 atletů ze Slovenské a České republiky. Své síly si změřili v běhu na 60m, 300m, 800m, 1000m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí a štafety 4x200m. Již od samého začátku bylo na našich dětech vidět, že chtějí vyhrát. To předvedly i na atletickém stadionu v Dubnici, kde si za své výkony v silné konkurenci vybojovaly 38 medailí – 17 zlatých, 11, stříbrných a 10 bronzových. Medaile našim žákům předal profesionální slovenský hokejista Tomáš Kopecký, který působil v klubech NHL – Detroit Red Wings, Chicago Blackhawks a Florida Panthers. S Chicagem a Detroitem získal hokejovou trofej NHL Stanleyův pohár.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín. Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ing. David Ptáček