McDonald´s Cup - 2. místo ve Zlínském kraji

McDonald´s Cup - 2. místo ve Zlínském kraji

Po velkém úspěchu v okresním finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup se fotbalisté Základní školy Slavičín – Vlára zúčastnili Krajského finále, které se odehrálo ve sportovním areálu na Vršavě ve Zlíně. Síly si změřilo 5 nejlepších týmů Zlínského kraje a zejména se jednalo o sportovní školy – ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, Sportovní škola Zlín, ZŠ Vsetín, ZŠ Holešov a ZŠ Slavičín – Vlára. Slavnostní výkop našeho prvního utkání se Vsetínem provedl klaun a maskot Ronald McDonald.  Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a po brankách Matyáše Dorúška a Davida Rumana jsme zvítězili 2:0. Příznivě se pro nás vyvíjelo i utkání se Zlínem, které jsme nakonec zvítězili 2:1. Toto cenné vítězství proti sportovní škole nás dobře naladilo do dalšího zápasu. V utkání s Holešovem jsme byli lepším týmem a díky pěkné kombinační hře jsme zápas ovládli výsledkem 3:0. Poslední utkání o první místo jsme odehráli s favorizovaným celkem z Uherského Hradiště. V zápase jsme se dostali do vedení 1:0 a hra byla z počátku vyrovnaná. Před koncem prvního poločasu převzal otěže soupeř a vyrovnal skóre – 1:1. Druhý poločas jsme sice bojovali, ale soupeř byl velmi aktivní a do naší sítě nastřílel další tři branky. Výsledek 1:4 nám přinesl krásné 2. místo ve Zlínském kraji.

Slavnostního předávání cen se zúčastnili sportovní manažer FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera a hráči FC Fastav Zlín Petr Hronek, Martin Cedidla, Martin Nečas a Jan Hellebrand. 

Mladí fotbalisté zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci školy a výborný přístup k soutěži.

Tým ZŠ Slavičín – Vlára – Fojtů Patrik, Überall Oliver, Dorúšek Matyáš, Ruman David, Ptáček Adam, Liška Adam, Both Martin, Homola Tomáš, Vacula Josef a Valenta Jan.

David Ptáček