Mažoretky na soutěži "O Valašský klobouk" a Mia festival

Mažoretky na soutěži "O Valašský klobouk" a Mia festival

V neděli 17. března se ve sportovní hale ve Slavičíně uskutečnil 4. ročník taneční soutěže O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019.

Taneční styly jako jsou mažoretky, roztleskávačky, art, disco dance, disco show, orientální tance, zumba, hip hop byly rozděleny do téměř 30 kategorií a tří bloků. Soutěž byla propletena téměř 700 tanečníky napříč celou Moravou. Kromě pořádající taneční skupiny ELES Valašské Klobouky, reprezentovaly své město Slavičín i mažoretky ze ZŠ Slavičín - Vlára, dále Horní Lideč, Valašské Meziříčí, Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Frýdek Místek, Lipník nad Bečvou, Kolín.

První místa ve všech kategoriích byla opravdu sladká. Na soutěžící čekal kromě diplomu a medaile i pravý valašský frgál. Jedno z 1. míst patřilo právě našim mažoretkám „Sparklie“, které také poprvé předvedly své zbrusu nové šaty.

ZŠ Slavičín – Vlára měla svá dvě želízka v ohni. Také naše malé mažoretky „Pinkie“ okusily, jaké to je mít na svém krku medaile, a to bronzové.

Druhou soutěží byl MIA FESTIVAL konaný 13. března ve sportovní hale v Otrokovicích. Pořádal ji spolek „Děti fitness aneb sportem proti drogám“ a semifinálová kola jsou pořádána napříč celou republikou. Vyslány byly zkušenější mažoretky „Sparklie“ a na svůj výkon a stříbrný pohár mohou být patřičně hrdé. Sestava se holkám vyvedla a prvenství jim uteklo o jediný bod.

Nejen tato soutěžní klání jsou pro nás motivací pro další práci s dětmi, je to užitečně strávený čas spojený s příjemným oceněním.

Děkujeme za podporu rodičům, škole a městu Slavičín.

                                                                                                 Mgr. Věra Dorúšková , Mgr. Radka Častulíková