Lyžařský výcvikový kurz

Lyžařský výcvikový kurz

V týdnu 20. – 25. 2. 2022 se 42 žáků sedmého ročníku zúčastnilo lyžařského výcviku. Ubytovaní jsme byli tradičně v penzionu Lúka Soláň-Bzové ve Velkých Karlovicích.

Celý týden nám přálo počasí, sněhové podmínky byly ideální, a tak celý týden mohli žáci absolvovat lyžařský výcvik, který probíhal ve skiareálu Soláň vrchol. V podvečerních hodinách byla vedoucími kurzu připravena teoretická průprava týkající se lyžařské výzbroje a výstroje, carvingového oblouku a základů první pomoci. Samozřejmostí byly čtvrteční závody jednotlivých družstev s vyhlášením výsledků, předáním odměn a očekávaným společenským večerem s diskotékou. Páteční dopoledne pak patřilo aktivnímu odpočinku – pěší turistice s výšlapem na Soláň. V den odjezdu bylo na všech absolventech kurzu vidět, že se lyžování stalo oblíbeným sportem i pro ty, kteří stáli na lyžích „poprvé“.

Za všechny zúčastněné žáky bych chtěl touto cestou co nejsrdečněji poděkovat panu Antonu Bonkovi, řediteli firmy HOPA, který sponzorsky zajistil dopravu lyžařské výzbroje a výstroje na kurz i zpět. Poděkování patří také všem vedoucím a zdravotnici Mgr. Ivě Filákové za profesionální přístup při realizaci letošního lyžařského výcvikového kurzu, který proběhl opět „na jedničku“.

 Mgr. Aleš Ptáček – vedoucí kurzu