LYŽAŘSKÝ KURZ

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu 3. – 8. 2. 2019 se 47 žáků sedmého ročníku zúčastnilo lyžařského výcviku, který tradičně probíhal v rekreačním středisku Lúka Soláň-Bzové ve Velkých Karlovicích.

Celý týden nám přálo počasí, sněhové podmínky byly ideální, a tak celý týden mohli žáci absolvovat lyžařský výcvik na sjezdovce areálu. V podvečerních hodinách byla vedoucími kurzu připravena teoretická průprava týkající se lyžařské výzbroje a výstroje, carvingového oblouku a základů první pomoci. Středeční odpoledne pak patřilo aktivnímu odpočinku – pěší turistice s výšlapem na Soláň. Samozřejmostí byly čtvrteční závody jednotlivých družstev s vyhlášením výsledků, předáním odměn a očekávaným společenským večerem s diskotékou. V den odjezdu bylo na všech absolventech kurzu vidět, že se lyžování stalo oblíbený sportem i pro ty, kteří stáli na lyžích „poprvé“.
I když v letošním roce došlo k navýšení ceny skipasu ze strany provozovatele skiareálu, poplatek za týdenní pobyt žáků zůstal pro rodiče žáků stejný jako v loňském roce.
Za všechny zúčastněné žáky bych chtěl touto cestou co nejsrdečněji poděkovat panu Antonu Bonkovi, řediteli firmy HOPA, který sponzorsky zajistil dopravu lyžařské výzbroje a výstroje včetně žáků na kurz i zpět. Poděkování patří také všem vedoucím a zdravotnici Mgr. Ivě Filákové za profesionální přístup při realizaci letošního lyžařského výcvikového kurzu, který proběhl opět „na jedničku“.

 

                                                                                                         Mgr. Aleš Ptáček – vedoucí kurzu