Lyžařský kurz

V týdnu 11. – 16. 2. 2018 se 42 žáků sedmého ročníku zúčastnilo lyžařského výcviku, který tradičně probíhal v rekreačním středisku Lúka Soláň-Bzové ve Velkých Karlovicích. Počet „sedmáků“ byl doplněn o pět zájemců z osmých tříd.

Celý týden nám přálo počasí, sněhové podmínky byly ideální, a tak celý týden mohli žáci absolvovat lyžařský výcvik na sjezdovce areálu. V podvečerních hodinách byla vedoucími kurzu připravena teoretická průprava týkající se lyžařské výzbroje a výstroje, carvingového oblouku a základů první pomoci. Středeční odpoledne pak patřilo aktivnímu odpočinku – pěší turistice s výšlapem na Soláň a v podvečer žákům poutavou formou sdělil pracovník Horské služby Beskyd, co všechno obnáší práce „záchranářů“, kde nechyběly ani praktické ukázky doplněné videoprojekcí.  Samozřejmostí byly čtvrteční závody jednotlivých družstev s vyhlášením výsledků, předáním odměn a očekávaným společenským večerem s diskotékou.
V den odjezdu bylo na všech absolventech kurzu vidět, že se lyžování stalo oblíbeným sportem i pro ty, kteří stáli na lyžích „poprvé“.
Chtěl bych za všechny zúčastněné žáky poděkovat všem vedoucím a zdravotnici Mgr. Ivě Filákové za profesionální přístup při realizaci letošního lyžařského výcvikového kurzu, který proběhl opět „na jedničku“.

Mgr. Aleš Ptáček – vedoucí kurzu