Literární úspěch

SOŠ Luhačovice vyhlásila již popáté literární soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol tentokráte s názvem Spěchej pomalu! Také naši žáci se pokusili svými pracemi zabodovat.

A povedlo se! Tomáš Lukšík z 9. B sice nestál přímo na stupních vítězů, ale získal za svůj fantasy příběh s názvem Martin a meteor čestné uznání, o čemž rozhodla porota na slovo vzatá – spisovatel a překladatel Jiří Žáček a psychiatr, spisovatel a překladatel Jan Cimický. Obdržet uznání od takových odborníků už něco znamená! Oba vzácní hosté se měli zúčastnit i slavnostního předávání ocenění dne 15. 12. na SOŠ Luhačovice, bohužel pan Žáček se z důvodu nemoci nemohl dostavit, a tak nás alespoň pozdravil přes telefon. I tak to ale byla zdařilá akce. Tomášovi moc gratulujeme a přejeme úspěchy v psaní i do budoucna.

Mgr. Adriana Maňasová

Název souboru Typ souboru