KVALIFIKACE SLZŠ – MISTROVSTVÍ ČR VE FOTBALE

KVALIFIKACE SLZŠ – MISTROVSTVÍ ČR VE FOTBALE

Po vítězství v krajském finále Sportovní ligy základních škol se naši fotbalisté zúčastnili kvalifikace na Mistrovství republiky, které se odehrálo v Bílovci. Na tomto turnaji jsme absolvovali dvě utkání s odlišnými výkony. Nejprve jsme narazili na fotbalovou akademii z Karviné, která měla v týmu pět reprezentantů České republiky do 15 let. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale my jsme byli důraznější v osobních soubojích. Bojovný výkon všech hráčů nám přinesl vítězství nad favoritem turnaje 3:1, kdy se dvakrát trefil David Staněk a Liduška Vaculová. K dalšímu střetnutí s Přerovem jsme museli přistoupit ihned po utkání s Karvinou. Bylo to fyzicky náročné a na výkonech hráčů to bylo poznat. Po porážce 1:2 nám bylo jasné, že pokud mají všechny týmy po třech bodech, tak bude rozhodovat v postupu celkové skóre. To měla nejlepší Karviná, která se radovala z postupu. My jsme obsadili pěkné 2. místo. Je nutné žákům poděkovat za vzornou reprezentaci školy. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Tým ZŠ Slavičín – Vlára: Michael Gergela, Radim Hamalčík, Michal Šoman, Ludmila Vaculová, Jakub Bor, Vojtěch Bařinka, Filip Melichařík, Adam Číž, David Staněk a Patrik Kulíšek.

Ing. David Ptáček