Interaktivní hodina prvouky v přírodovědné učebně

Interaktivní hodina prvouky v přírodovědné učebně

Prvouka žáků přípravné třídy a žáků 2.C proběhla v minulém týdnu neobvykle, a to v přírodovědné učebně 2. stupně. Byla pro ně přichystána různá stanoviště na téma „Ptačí svět a Lidské tělo“.

Žáci se s paní učitelkami seznámili se zástupci ptáků, kteří u nás přezimují a taky s tím, jak je správně přikrmovat. Prohlédli si ptačí hnízda a budky. Velmi lákavé bylo potěžkat si pštrosí vejce a zblízka shlédnout krásná paví pera. Po celou dobu na interaktivní tabuli probíhala online projekce webkamery ze Záchranné stanice Makov, která snímala pohyb ptactva na místním krmítku. Během vyučovací hodiny sem přilétali vrabci, sýkorky a další stálí ptáci.  Druháci si navíc prohlédli nástěnné obrazy lidského těla a ukázky modelů orgánů a hlavně kostry. V učebně sklidily velký úspěch i prosklené vitríny plné přírodních pokladů jako jsou např. parohy ze srnce, krunýř želvy, vosí hnízdo, hlava štiky, svlečka sklípkana či sbírka hmyzu. Žáci odcházeli nadšení a věřím, že tato návštěva nebyla poslední.

                                                                         Mgr. Hana Majeriková, vyučující přírodopisu