HASTI RACHH A PÁŤÁCI

HASTI RACHH A PÁŤÁCI

Po celý týden byli u nás ve škole 3 zahraniční studenti. Jednou z nich byla studentka Hasti Rachh, která pochází z Indie.

Čtvrteční odpoledne jsme měli možnost ochutnat indické jídlo. Setkání bylo velmi zajímavé, protože jsme se mohli zeptat na různé zajímavosti o samotné studentce i celé zemi, kde bydlí. Byla to naše první zkušenost volné konverzace s cizincem. Nejvíc překvapující bylo samotné jídlo. První jídlo byla rýže se zeleninou a druhé – zeleninová polévka. Vše bylo ve vakuovém sáčku a stačilo pouze smíchat s horkou vodou. Obě jídla byla velmi ostrá, i přesto jsme se odvážili ochutnat. Neuvěřitelné je, že taková ostrá jídla u nich běžně jí děti od tří let. Hasti říkala, že u nich jsou jídla buď příliš ostrá, nebo příliš sladká. Následovaly podpisy na ruku i papír v její rodné řeči. Celé odpoledne jsme si moc užili a budeme na naši novou kamarádku dlouho vzpomínat.
                                                                                                                                   páťáci + p. uč. Končická