Hasík ve druhých třídách

Hasík ve druhých třídách

V úterý 14. listopadu navštívil žáky druhých ročníků malý dráček Hasík. Spolu s ním přišli i Mgr. Milan Adámek a Bc. Tomáš Juřík, kteří dětem předvedli mnoho z hasičského povolání.

Všechny děti si mohly vyzkoušet opravdovou hasičskou uniformu a pokusit se dýchat za pomoci dýchacího přístroje jako při reálném zásahu. Při druhé návštěvě v úterý 5. prosince dětem vysvětlili, jak se mají chovat, když se připletou k dopravní nehodě, při požáru nebo třeba jen při záchraně kotěte uvíznutého na stromě. Všichni druháčci byli z návštěvy nadšení a už teď se těší na jarní návštěvu hasičské zbrojnice ve Slavičíně.

                                                                                                                                     Mgr. M. Zálešáková