Hasík

Hasík

V pondělí 25. 11. se na naší škole objevili hasiči. Nepřijeli na žádný zásah, ale proběhla beseda pro druhé ročníky s názvem „HASÍK“, kterou si pro děti připravil Bc. Tomáš Juřík a Mgr. Milan Adámek.

Poutavé vypravování různých příběhů, které se doopravdy staly, děti rychle vtáhly do života hasičů. Pomocí různých fotografií společně řešili problémy a jejich práci. Bylo úžasné, že celá beseda probíhala formou diskuze a děti samy musely popsat, co je na obrázcích špatně a jak danou situaci vyřešit. Viděly také, co všechno musí hasič obléct a v jaké rychlosti, než se vydá na nějaký zásah. Vyzkoušely si dýchací přístroj a výstroj. Na konci besedy proběhla malá ukázka záchrany malého dítěte z hořícího domu. Poutavé vyprávění bylo doplněno různými odměnami. 

Ve druhé části 10. 12. hasiči s dětmi probírali, jak zavolat pomoc. Pomocí videa a simulačních situací si děti vyzkoušely, jestli by to zvládly. Dál jsme si vysvětlovali, co dělat, když náhodou začne hořet. Opět si to děti měly možnost vyzkoušet při scénkách. Hasiče bych opravdu pochválila, protože obě části besedy byly interaktivní  a děti byly 100% zapojeny.  Tím si získané informace a rady budou opravdu pamatovat. Děkujeme.


                                                                                                                              Mgr. Šárka Končická