FLORBALOVÝ TURNAJ VALAŠSKÉ SPORTOVNÍ LIGY

FLORBALOVÝ TURNAJ VALAŠSKÉ SPORTOVNÍ LIGY

Dne 11. 12. 2018 proběhl ve sportovní hale ve Slavičíně v rámci Valašské sportovní ligy florbalový turnaj pro žáky 5. – 7. ročníku. Tradičně se tohoto sportovního klání účastní 8 základních škol z blízkého okolí – Luhačovice, Valašské Klobouky, Brumov – Bylnice, Újezd, Vlachovice, Nedašov, Štítná nad Vláří a domácí Základní škola Slavičín – Vlára. Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým a následně proběhly zápasy o umístění a semifinálové boje. Žáci naší školy se úspěšnými výkony probojovali do semifinálových zápasů, kde narazili na lídra z Valašských Klobouk. V zápase jsme byli lepším týmem a ve 4. minutě otevřel skóre Michal Janšta. Tři minuty před koncem jsme stále vedli, ale v závěru utkání udeřil soupeř dvěma brankami a zvítězil 1:2. O třetí místo jsme se utkali s Nedašovem a po velmi dobrém zápase jsme vybojovali vítězství 2:1. Obsadili jsme 3. místo v turnaji a získali cenné body do tabulky Valašské sportovní ligy.

Naši školu reprezentovali: Michal Janšta, David Janšta, Matěj Boráň, Radek Šedivý, Daniel Trčka, Petr Švéhlák, David Hamalčík a David Olexa.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Ing. David Ptáček