Exkurze čtvrťáků v kovozoo

Exkurze čtvrťáků v kovozoo

Ochrana životního prostředí by měla být důležitým tématem dnešní doby pro všechny, nejen pro žáky. Tohle téma je zařazeno do všech ročníků naší školy a prolíná skrz všechny předměty. Ne nadarmo se naše škola pyšní titulem Ekoškola.

Každoročně proto 4. ročník absolvuje exkurzi do Recyklačního Ekologického Centra ve Starém Městě. Netradiční výuka je skvělým zpestřením, jak děti naučit chránit prostředí kolem sebe. Už při vstupu zaujmou zvířata v životní velikosti vytvořená z kovového šrotu, která nás provází celou prohlídkou areálu. V Kongresovém centru, který se nachází v areálu bývalého cukrovaru, byl pro děti na pohodlných polštářích připraven výukový program „Mořem odpadů“, jehož cílem bylo přiblížit smysl třídění odpadků. Jak se zpracovávají a likvidují – recyklují – elektroodpady přímo v akci, viděly z vyhlídkového vláčku Steelinka.  Zavítaly i do míst běžnému člověku nedostupných. Čas v areálu rychle utekl, proto zdolání majáku „Šrotík“ a prohlídka lodi „Naděje“ zůstaly lákadlem pro příští návštěvu. Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Mgr. Věra Dorúšková