Dopravní výchova ve 4. ročníku

Dopravní výchova ve 4. ročníku

Dopravní výchově je na naší škole věnována velká pozornost. Každý rok je pro naše „čtvrťáky“ připraveno několik přednášek, které je učí bezpečnému chování na silnicích. Získané poznatky pak mohou uplatnit v závěrečných testech a při jízdách na kole na dopravním hřišti v Malenovicích, kde usilují o získání průkazu cyklisty.

Letos je čekalo příjemné překvapení v podobě krásně renovovaného areálu. Při závěrečných jízdách na kole žáci předvedli svoji zručnost při řešení různých situacích na křižovatkách se světelnou signalizací, při jízdě na kruhovém objezdu nebo při jízdě přes železniční přejezd se závorami. Vyzkoušeli, jak to bude vypadat ve skutečných situacích na silnici, a jak mnozí ale přiznali, vůbec to není jednoduché.


                                                                                          Mgr. Helena Kovaříková, Mgr. Darja Konečná