Diskusní fórum 2018

Diskusní fórum 2018

Naše škola dostala možnost účastnit se Diskusního fóra Nadace Jana Pivečky, tedy tří besed se slavnými osobnostmi z našeho okolí. I když jsme některé znali málo, nebo vůbec ne, každá osobnost nás něčím zaujala.

Asi nejvíce nás, mladou generaci, oslovili Tom Artway a Lenny. Tom hlavně proto, že je tak přirozeně spontánní a nebojí se podnikat bláznivé věci. Jeho vypravování bylo spíše dobrodružné, mnohdy šílené a neuvěřitelné.

Lenny je zase optimistka, vše bere s úsměvem na tváři. Procestovala spoustu zemí a do dalších plánuje se podívat. Lenny je také moderátorka, vymýšlí i vlastní projekty, jako je „Čtení tě mění“. Lenny má ráda výzvy a vše dělá poctivě. Také ráda čte knihy. Jde si za svými sny, řídí se podle toho, že život je velká hra a tu si řídíme my sami. Lenny je hlavně sama sebou. 

Marek Svoboda je zcela určitě výjimečný člověk. Lidí jeho kvalit je opravdu potřeba. Je vidět, že své práci rozumí, má ji rád a věříme, že je ve svém oboru jeden z nejlepších. 

U šech hostů je vidět ta dlouhá a těžká cesta. Ve svém životě museli zdolávat spoustu překážet, ale nevzdali to, a to je i hlavní myšlenka všech besed. Až to budeme jednou, možná, chtít vzdát, snad si každý z nás vzpomeneme na tyto okamžiky a také na to, proč jsme vlastně začali. Musíme zatnout zuby a jít zase dál, za tím, co tak moc chceme…

                                                                                                          Nela Cesarová a Eliška Raková, 9. A