Den Země v 8. ročníku

Den Země v 8. ročníku

V rámci školního programu Dne Země jsme všichni žáci 8. ročníku navštívili Ekofarmu Javorník ve Štítné nad Vláří. Dozvěděli jsme se o historii farmy, byla nám vysvětlena filozofie hospodaření na ekofarmách, ale nejvíce nás asi překvapilo, co každodenní práce takové farmy obnáší a co vše je potřeba udělat, než nám do školy doputuje to naše „mléko do škol“.

Prošli jsme tedy celý komplex budov a zařízení od ustájení dobytka, pastvin, „školky pro telátka“, „porodnici“ či boxy na dojení. Vyzkoušeli jsme si, jak je těžké krávu podojit, také jsme nahlédli do budov, kde se mléko zpracovává. Naši návštěvu jsme završili nákupem produktů této farmy, přivezli jsme domů zákysy, sýry, pečivo a buchty jako „vítané“.

Tento program byl pro všechny nejen poučný, ale i příjemný a je určitě dobré vědět, co vše se v našem kraji produkuje. Jak jsme viděli, ekohospodářství má totiž smysl.

 Žáci 8.ročníku