Den Země na 1.stupni

Den Země na 1.stupni

Dne 22. dubna jako každoročně slavila naše zeměkoule svůj svátek. Na 1. stupni jsme se k těmto oslavám také připojili a v pátek 21. dubna jsme vyměnili školní lavice za přírodní učebny.

Na začátku vyučování nás rozhlasem přivítal náš pan ředitel a připomněl všem tradici slavení Dne Země. Pak již následovaly první aktivity. Naši prvňáčci zahájili den výrobou papírové zeměkoule a na zahradě u školy řešili rébusy, šifry a puzzle. Žáci 2. tříd se vydali do parku, kde tvořily přírodní paletky barev a luštili šifry. Třeťáci ve družstvech soutěžili ve hře “O poklad Země” na témata zaměřená nejen na třídění, ale i dobu rozkladu odpadů. 4. třídy zase zjišťovaly pomocí matematických příkladů, jak dlouho se v přírodě rozkládají různé materiály jako jsou např. plechovky, slupky od banánů .. a díky znalostem z přírodovědy pátrali po pitné vodě. Nesmím zapomenout ani na Přípravnou třídu, která se také zapojila do oslav a vyzdobila truhlíky u školy.

Oslava Dne Země se nám vydařila a všichni jsme pochopili, že je naši Zemi potřeba chránit a společně se o ni starat a pečovat. Vždyť je to domov nás všech!

 

                                                                                              Mgr. R. Častulíková a paní učitelky 1. stupně