DEN STROMŮ U PÁŤÁKŮ

DEN STROMŮ U PÁŤÁKŮ

J. Sterling Morton nebyl žádný zahradník, ale novinář. Svým nadšením dokázal strhnout velké množství lidí, a tak se v roce 1872 zrodil „ The Arbor Day“ – Den stromů. Páťáci ZŠ Slavičín - Vlára se rozhodli, že 19. října oslaví svátek stromů podobně. Společně s panem ředitelem zasadili před školou naši „školní“ lípu.

Nové poznatky a zajímavé prezentace o stromech tento den připravili a předávali páťákům žáci třídy 8. A. Během zážitkového dopoledne všichni s nadšením plnili připravené úkoly, těšili se na kreativní podzimní tvoření, přírodovědné hádanky i pohybové aktivity v přírodě.

Oslava Dne stromů se neobešla bez našeho již tradičního „Stromojarmarku“. Děkujeme také všem ochotným rodičům. Díky nim si žáci pochutnávali na výborných jablkových koláčích, které zapíjeli lipovým čajem nebo jablkovým moštem. Také chléb s povidly, kompoty, sušené ovoce, šťávy a plody byly výborné. Tento den jsme si všichni krásně užili a těšíme se na další naše společné akce.

PaedDr. Bronislava Králíková