Den stromů na 1. stupni

Den stromů na 1. stupni

Věděli jste, že i stromy mají svůj den? Je to tak! Den stromů se slaví 20. října nejen v České republice, ale i ostatních zemích v Evropě.

Všechny třídy na 1. stupni se k oslavě Dne stromů připojily, a to v pondělí 21. října celodenním projektem. Na událost bylo ale potřeba mít vstupenku – oblečení zelené barvy. Žáci celé dopoledne řešili úkoly spojené s tematikou stromů, vyráběli obrázky z přírodnin, sbírali listy, větvičky, šišky, kůry a jiné plody stromů, z kterých vytvořili výstavku pro ostatní děti. Naši druháci si dokonce vyrobili vlastní knížku o stromech a třída 3. C odjela na poznávací výlet. Možná jste nás, 22 žáků, potkali ve vlaku do Ekocentra Veronica v Hostětíně. Málokdo už dnes totiž ví, jak pěstovat původní ovocné odrůdy stromů v naší krajině a o životě v ovocném sadu. Výlet jsme nemohli než zakončit ochutnávkou různých odrůd jablek a výrobou vlastního jablečného moštu.

     Den stromů byl i letos skvělý, už teď se těšíme na další!

 

                                                                                                          Mgr. Radka Častulíková