Den předškoláčků

Den předškoláčků

Ve středu 15. května navštívilo naši školu 31 předškoláčků, přijatých do 1.tříd. Přišli si vyzkoušet, co je příští rok ve škole čeká.

Spolu s kamarády z druhých tříd si procvičili počítání, porovnávání a určování počtu do pěti, zopakovali si oblíbené pohádky, seznámili se s prvním písmenkem abecedy, ukázali, jak se správně drží pastelka, poprvé psali ve školních lavicích a na závěr si vyrobili záložku do knížky. Dětem se velmi  líbily přestávky, zvláště ta veliká, kdy se nasvačily a mohly se jít projít po škole za svými staršími kamarády.

Dnešní den byl pro všechny předškoláčky zkouškou nanečisto, 1. září už nastoupí s aktovkou jako prvňáčci.

                                                                                                                         Mgr. Hana Strnadová