Den dětí na naší škole

Den dětí na naší škole

Svátek malých i velkých ratolestí jsme oslavili kulturou i sportem. Sokolovna ráno ožila programem žáků „Základka má talent“. Čekalo na nás jedenáct vystoupení rozličné povahy (sportovní, zpěv, divadelní scénky atd.). Po tajném hlasování o vítězi, kterým se stala Natálie Bothová ze 7.A, se všichni žáci přesunuli na fotbalové hřiště FC TVD Slavičín. Na travnaté ploše se v kopané utkal výběr žáků devátých tříd a fotbalová „jedenáctka“ z učitelského sboru. Z tribuny pak na vše dohlíželi a především fandili žáci pátých tříd a druhého stupně školy. Žáci byli pro pedagogy tvrdým oříškem, byť odhodlání učitelů na hřišti bylo nemalé. Výběru učitelů se podařilo dvakrát dorovnat výsledek a zápas tak zdramatizovat. V závěrečném měření sil však žáci vstřelili dvě krásné branky a utkání ovládli rozdílem 4:2. Za příkladnou snahu poděkujme těmto žákům: Michal Gergela, David Staněk, Tomáš Bližňák, Tomáš Zatloukal, Vítek Svoboda, Kateřina Dědková, Eliška Raková, Vlastimil Švehlák a Karel Vrba. Výběr učitelů pak čelil nástrahám kulatého míče v tomto složení: hostující hráč Petr Švach, posila z řad žáků Ludmila Vaculová, školní Laďa Goldbach, David Ptáček, Tomáš Studeník, Petr Malec, Petra Barošová, Ivana Bartošová, Šárka Končická a Iveta Zetková. Všem účastníkům Dne dětí v sokolovně i na fotbalovém hřišti patří velký dík za snahu a umění si ze sebe udělat srandu.

Červení proti žlutým
Údělem dnes bylo krutým

červeným nastoupit proti žlutým.

Že prý proti sobě jdou,

hrát hru, jež fotbal zvou.


Slunce svítí jako prase,

červení učitelé, žáci žlutí zase.

Davide, ty starý praktiku,

jakou dnes zvolit taktiku?

„Všecky baby dopředu,

v obraně s Vámi nic nesvedu.

I když obránce nebudete napadat,

budete tam alespoň velmi dobře vypadat.
 

Chlapi obranu zajistí,

Tydla přechod do útoku pojistí.

Když dostanem gól, netřeba hledat viníka,

vždyť v bráně máme přeci našeho pana školníka.“
 

Červená vlna na bránu se hrne,

divák na tribuně fandí, ale také trne.

Ženská jízda marně bránu dobývá,

když není přihráno, gól z toho nebývá.
 

Jako první udeřili žáci,

asi chtějí propadnout nebo jsou to ptáci.

Kde je úcta k učiteli, kde je úcta ke sboru?

Která z nás, cérky , zastaví, tu kulatou potvoru?
 

David s Tydlou za to vzali,

teď jsou žáci tááákhle malí.

Kupředu též velí ženská vozba,

to je teprve správná pro brankáře hrozba.
 

Než špatně běžet, je lépe dobře stát.

Však novináři ještě dlouho budou o tom psát,

Jak Ivetu Zetkovou u tyče brány trefili

a gól z toho byl (i když ji málem zabili).
 

Srovnáno, 2:2, dřeme,

s prohrou přeci domů nepůjdeme!

Trefili jsme 2x břevno, trefili jsme tyč,

s malým mankem ve skóre odcházíme pryč.
 

A to ještě v kvaltu,

Iva nedala penaltu.

Gól byl blíže, než se zdálo,

ale břevno proti míči stálo.
 

Nu což – bránu soupeře jsme 2x dobyli

a přitom vše ve zdraví přežili.

Fotbal ten má mnoho krás,

na odvetu příští rok čekejte nás zas!
 

A kdo že tu letos byl

a výkonem svým hru učitelů ozdobil?

 

Gólman – Goldbach

Obrana – Ptáček, Malec, Studeník

Záloha – Tydla, Liduška

Útok – Bartošová, Barošová, Končická, Zetková