Dějepisná exkurze do Osvětimi

Dějepisná exkurze do Osvětimi

Dne 23. března jsme se spolužáky z celého devátého ročníku jeli na dějepisnou exkurzi Osvětim – svědomí lidstva. Po příjezdu se nám naskytl tísnivý pohled na budovy z červených cihel obehnaných černým ostnatým drátem a z celého místa dýchala podivná, nepopsatelná atmosféra. Kolem neslyšně létali tmaví ptáci, jakoby i oni cítili naši pochmurnou náladu.

Na samotné exkurzi nás provázel přátelský průvodce, který nám řekl spoustu zajímavostí. Nejvíc nás překvapila velikost druhé části tábora s názvem Birkenau (Březinka) a také to, že Osvětim je nejen tábor, ale i normální město.

Asi není vhodné říkat, že se nám exkurze líbila.  Všichni jsme se ale shodli na tom, že byla velmi zajímavá a doporučili bychom ji každému, kdo má rád historii a není lhostejný k lidským osudům. 

Anežka Dolečková, 9. A