Cestovatelská beseda o Střední Americe s Milanem Štouračem

Cestovatelská beseda o Střední Americe s Milanem Štouračem

Kinosál naší školy žil v pondělí 22. 5. latinskými rytmy. Svoji cestovatelskou besedu představil sedmému ročníku školy dobrodruh Milan Štourač.

Tři třídy sedmáků tak v zaplněném sále viděly fotografie z putování napříč státy jako je Guatemala či Belize. Našinec si horko těžko vzpomene na název hlavních měst uvedených států, avšak o to barvitější bylo vyprávění o putování napříč pralesem či o návštěvě tradičního trhu Střední Ameriky. Dostalo se tak na zážitky z oblastí Mayských pyramid či na vyprávění o střetnutích s exotickými zvířaty. Nechyběla ani tradiční hudba či fotografické představení chudinských čtvrtí. S každým dalším snímkem jsme tak společně objevovali oblast, která je exotická, horkokrevná, ale přesto krásná. Doufejme tedy, že si naši sedmáci odnesli z besedy důležitý poznatek, že Střední Amerika není jen Mexiko. Člověk totiž nikdy neví, kam ho v životě zavedou „toulavé boty“ a jaký jazyk při tom všem objevování bude potřebovat.