Čertovské setkání

Stalo se již tradicí, že se v předvánočním čase, v období adventu, setkávají žáci 1. – 4. ročníku naší školy s dětmi z Dětského domova ze Smoliny, aby společně prožili to pravé čertovské dopoledne s hudbou a dováděním. To letošní vypuklo ve slavičínské Sokolovně v pátek 1. prosince 2017.

Všichni čertíci a čertice si naplno užívali úžasnou atmosféru pekelného hraní, soutěžení a tancování, do kterého je přilákaly čertovské roztleskávačky.

Příchod svatého Mikuláše s anděly a čerty v některých dětských očích rozzářil radost a očekávání, z jiných naopak skanuly i slzičky. Mikuláš všechny obdaroval balíčky a dárečky, ty hodné pochválil, od těch zlobivých rád přijal slib, že se určitě polepší.

Cinkot zvonečků, zpěv koled, radost a smích dětí odstartoval těšení se všech na blížící se kouzlo Vánoc.

Tato akce byla finančně podpořena městem Slavičín.

Soňa Lysá