Čarodějná škola v 5. třídách

Čarodějná škola v 5. třídách

Ve čtvrtek 26. 4. si páťáci užili „ČARODĚJNOU ŠKOLU“.

V matematice jsme vycestovali do Anglie na Větrnou horu, kde nás čekala spousta slovních úloh a logických úkolů. Spojili jsme tak anglický jazyk a matematiku, protože celou hodinu jsme konverzovali v anglickém jazyce. Celá třída se mávnutím kouzelné metly proměnila v netopýry a počítala např. cenu letenky, cenu vstupného… a nakonec počítání ropuších vajíček. V zábavné angličtině se zase žáci proměnili v „magicpupils“, napsali si na kartu novou identitu, kterou měli představit ostatním. V další části hodiny se karty s informacemi zamíchaly, žák musel představit kamaráda a ostatní hádali, komu karta patří. Celé dopoledne bylo opravdu kouzelné.

                                                                                                                                Mgr. Šárka Končická