Buďte s námi poškole aneb...

Buďte s námi poškole aneb...

Pestrou činnost naší školy charakterizují v letošním školním roce akce, při kterých spolupracují šikovní žáci vyšších ročníků pod vedením svých učitelů se žáky 5. ročníku.

Již několik let se daří třídním učitelkám páťáků připravit příjemně strávené odpoledne pro své žáky, zejména pro jejich rodiče či prarodiče. Právě školní projekt „Buďte s námi poškole“ nás každoročně přesvědčuje o tom, že myšlenka meziročníkové spolupráce žáků je inspirativním prvkem v naší práci a správným krokem v komunikaci mezi žáky, učiteli a rodiči.
ZŠ Slavičín Vlára přivítala 3. prosince na čtyři desítky rodičů 5.A a 5.B na společném odpoledním programu, na kterém vládla přátelská srdečná atmosféra. Na poli chemickobadatelském v ukázce „Věda nás baví“ si děti chemicky zakouzlily za pomoci deváťáků. „Sebevědomě do světa“ žáci vykročili při pomyslném cestování světem po stopách Rally Dakar. Společně se staršími kamarády aktivně využili program na interaktivní tabuli a virtuálně sledovali a poznávali okolí našeho města. V ukázce „Jazyků se nebojíme“ předvedli žáci své jazykové schopnosti v anglickém jazyce v nejrůznějších komunikačních situacích, při kterých jim také asistovali žáci ze 2. stupně. Velmi nás potěšil zájem ze strany rodičů o tuto akci, v některých případech přišly celé rodiny, ba dokonce i babičky. Všichni se zajímali o žákovské práce ve třídách, výtvarnou výstavu vánočních výrobků a byli nadšeni moderním vybavením školy i vánočně vyzdobenými třídami. Bylo příjemné pozorovat, jak se páťáci s radostí do programu zapojovali, ukazovali svým blízkým, co všechno už zvládají, a samozřejmě byli inspirováni svými staršími spolužáky, co zajímavého je následující léta ve škole čeká. Tak snad se budou těšit o to víc.

                                                                                                                       PaedDr. Bronislava Králíková