Američtí letci na návštěvě v ZŠ Vlára

Američtí letci na návštěvě v ZŠ Vlára

Dny NATO v Ostravě a Den vzdušných sil AČR jsou tradiční přehlídkou především letecké techniky mnoha zemí. Při této příležitosti se z iniciativy spolku Jagello 2000, spoluorganizátora této velké akce, uskutečnila ve čtvrtek 16. září návštěva amerických letců u nás ve škole.

Byl to vůbec první výjezd mimo ostravský region. Početná delegace letců po krátké prohlídce školy besedovala se žáky, kteří si tak mohli ověřit úroveň svých jazykových dovedností. K nejzajímavějším odpovědím patřily ty, které hovořily o dlouhé profesní cestě, než se zájemce stane špičkovým letcem. Po besedě následovalo neformální setkání s fotografováním, které pokračovalo i přes vymezený čas k návštěvě. Bylo vidět, že si všichni z tohoto unikátního setkání odnáší příjemné zážitky.

PaedDr. Petr Navrátil