"100 let" u prvňáčků

"100 let" u prvňáčků

I my malí vnímáme svět kolem sebe a víme, že naše Česká republika oslavila 100 – leté výročí. V rámci vyučování jsme také oslavovali - čekal nás týdenní projekt, který se prolínal všemi předměty.

V českém jazyce jsme se zrovna učili písmenko L. L jako lev, a tak jsme si vysvětlovali, jak vypadá velký a malý znak naší země. Následně jsme si českého lva zkusili namalovat ve výtvarné výchově. V prvouce nás čekal krátký film o našem prvním panu prezidentovi, poznávání národního stromu, našich národních tradic a tvorba plakátu. Matematika patřila počítání českých peněz a v hudební výchově jsme se naučili oblíbenou píseň T. G. Masaryka – „Ach synku, synku“, a samozřejmě jsme se seznámili s naší hymnou. Vyvrcholením byla návštěva výstavy, kterou připravili žáci 2. stupně. Na výstavě jsme viděli mnoho zajímavých dobových věcí, fotek, dokumentů a získali jsme nové znalosti, jak se tyto staré věci používaly. Celý týden byl pro nás moc zábavný a hlavně poučný.

                                                                                                         Mgr. Šárka Končická