Novinky

Novinky

vsl-atletika-109.jpg

Atletické závody Valašské sportovní ligy

Dne 14. 6. 2018 proběhly ve Valašských Kloboukách atletické závody pro žáky 2. stupně. V rámci Valašské sportovní ligy spolu zápolilo 8 základních škol – Slavičín, Luhačovice, Valašské Klobouky, Brumov – Bylnice, Nedašov, ...

img_3437.jpg

Helfíkův kotár

Záchrana lidského života každého změní nebo v nás alespoň zachová kus dobrého pocitu. A co to teprve znamená pro žáky 5. ročníku. Jak se asi cítí, co prožívají v danou chvíli.

dscn4329.jpg

PROJEKT EDISON 2018

V prvním červnovém týdnu se přímé výuky na naší škole účastnili zahraniční stážisté. Veškerá komunikace probíhala v angličtině a přirozeně motivovala žáky ve všech třídách k aktivnímu používání tohoto cizího jazyka.

logozs.jpg

Dějepisná exkurze do Oswietimi

Mezi každoroční exkurze žáků 9. tříd už tradičně patří zájezd do Polska. Žáci se seznámí s historií královského města Krakow, ale stěžejní část výjezdu se odehrává v koncentračním táboře Oswietim a Birkenau.

img_20180521_105118.jpg

Párty 5. B na školní zahradě

Vůně opečených špekáčků, příjemná atmosféra, veselá nálada, krásné letní počasí a nádherné prostředí školní zahrady – to všechno si užili žáci 5.B.

img_20180607_171419.jpg

HASTI RACHH A PÁŤÁCI

Po celý týden byli u nás ve škole 3 zahraniční studenti. Jednou z nich byla studentka Hasti Rachh, která pochází z Indie.

img_3284.jpg

Valašská sportovní liga - atletika 1. stupeň

Slunné červnové dopoledne vyplnilo atletické klání žáků I. stupně v rámci Valašské sportovní ligy. Celá akce se odehrála na atletickém oválu u ZŠ Slavičín – Vlára. Osm škol z přilehlého okolí změřilo své síly ...

logozs.jpg

Diskusní fórum 2018

Naše škola dostala možnost účastnit se Diskusního fóra Nadace Jana Pivečky, tedy tří besed se slavnými osobnostmi z našeho okolí. I když jsme některé znali málo, nebo vůbec ne, každá osobnost nás něčím zaujala.