Valašská sportovní liga - volejbal

22.04.2024

Naše škola v rámci Valašské sportovní ligy zúčastnila turnaje v odbíjené, který se 18. 4. 2024 konal v hale Základní školy Brumov–Bylnice. V turnaji se hrálo na dvě skupiny a byly nám přiděleny školy ZŠ Brumov-Bylnice, ZŠ Luhačovice a ZŠ Vlachovice. Ve druhé skupině hrály proti sobě školy ZŠ Újezd, ZŠ Nedašov, ZŠ Štítná nad Vláří a ZŠ Valašské Klobouky. První zápas nás čekal nejsilnější soupeř skupiny. Žačkám ze ZŠ Brumov-Bylnice se opravdu dařilo a vyhrály nad námi 2:0 na sety. Děvčata se nenechala výsledkem prvního zápasu odradit a poučila se z něj do dalších utkání. Naší silnou stránkou bylo především to, že se dívky navzájem podporovaly a snažily se uhrát každý míč, i když nervozita byla veliká. Pro mnohé z nich byl tento turnaj první volejbalovou soutěžní zkušeností. I díky tomu jsme si vytvořily silný "fanklub" z řad diváků, který nás po celou dobu turnaje podporoval. Další zápasy se ZŠ Vlachovice a ZŠ Luhačovice se nám podařilo vyhrát, a tak nás poslední utkání čekal souboj o třetí místo se ZŠ Valašské Klobouky. I když výkony obou týmů byly vyrovnané, naše družstvo více ovládla tréma, souboj jsme prohrály a získaly jsme pěkné čtvrté místo. Díky tomuto výsledku si naše škola polepšila v celkovém pořadí v rámci Valašské sportovní ligy a postoupila na 3. místo. Dívkám náleží pochvala za odvedené výkony, týmového ducha a vzornou reprezentaci školy.

Poděkování náleží také dívkám, učitelům a panu školníkovi, kteří v rámci předmětu Sportovní hry pomáhali při přípravě žaček na turnaj.

Naši školu reprezentovaly:

Barbora Meislová (9.A), Marie Salvétová (8.B), Nikola Hubáčková, Lea Kantnerová, Petra Studeníková, Karolína Kročilová (všechny ze 7.A), Sofia Masliak a Eliška Bártová (obě ze 7.B).

Mgr. Monika Marková