Návštěva policejní stanice

24.04.2024

Dne 23. dubna navštívily děti školní družiny policejní stanici ve Slavičíně. Při příchodu nás přivítala paní policistka Eva Skočovská, která nám v úvodu ochotně představila toto náročné povolání.

Děti se naučily několik nových pojmů z policejní terminologie, například rozdíl mezi vězením a celou. Poznaly důležitost a význam tohoto povolání.

Prohlídka dále směřovala do zmiňované policejní cely, kde si děti mohly prohlédnout vnitřní interiér
a taky si hromadně vyzkoušet pocit být na chvíli uzavřený na policejní stanici.

V závěru všechny zaujala prohlídka policejního auta, zvláště pak vysílačka, do které si mohly zkusit cokoliv říct. Obléct si neprůstřelnou vestu, nasadit na hlavu helmu a uchopit pořádkovou výzbroj - to byl pro všechny děti nezapomenutelný zážitek.

Moc děkujeme za zajímavé odpoledne všem policistům ze Slavičína.

Nela Kvasnicová